make a request

2017 LOUTRAKI EASTER SOCCER CUP

Soccer Cup

Ολοκληρώθηκε το 2017 Loutraki Easter Soccer Cup!

Το « 2017 LOUTRAKI EASTER SOCCER CUP», το Πασχαλινό τουρνουά ποδοσφαίρου που αποτελεί πλέον θεσμό για τους νεαρούς αθλητές και τους λάτρεις του ποδοσφαίρου, ολοκληρώθηκε στις 11/04 με απόλυτη επιτυχία.  Το SPORTCAMP σε συνεργασία με την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κορινθίας διοργάνωσε για άλλη μια χρονιά ένα συναρπαστικό τουρνουά ποδοσφαίρου με τη συμμετοχή 17 συλλόγων και 50 συνολικά ομάδων από την Ελλάδα και το Εξωτερικό. Όλες οι ομάδες έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους εντός και εκτός γηπέδων σε ένα τουρνουά ιδιαίτερα υψηλών προδιαγραφών. Η άρτια διοργάνωση του Αθλητικού Τμήματος του SPORTCAMP καθώς και οι πρόσφατα ανακαινισμένες ποδοσφαιρικές εγκαταστάσεις του κέντρου με νέο χλοοτάπητα Fieldturf της Tarkett Sports συντέλεσαν στο συνολικά άψογο αποτέλεσμα. Το τουρνουά έληξε σε εορταστική ατμόσφαιρα με την Τελετή Λήξης και τις Απονομές, ενώ όλα τα παιδιά χειροκρότησαν τους νικητές που πανηγύρισαν δεόντως την επιτυχία τους. Οι ομάδες αποχαιρετίστηκαν με ευχές για Καλό Πάσχα και ανανέωσαν το ραντεβού τους για το ερχόμενο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά!

Απο αγωνιστικής πλευράς τα αποτελέσματα ανά ηλικιακή κατηγορία διαμορφώθηκαν ως εξής:

Ηλικιακή κατηγορία U9   (γεννηθέντες από1/1/2008 έως 31/12/2009)

Στον μικρό τελικό της κατηγορίας, η ομάδα FC KORINTHOS 06 επικράτησε έναντι της ομάδας PELOPAS KIATOU A με σκορ 2-1 και κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο ενώ στον Μεγάλο Τελικό, η  ομάδα AJAX IOANNINON επικράτησε απέναντι στην ομάδα FC LEONIDIO B με σκορ 5-1 και κατέκτησε το Χρυσό Μετάλλιο στην κατηγορία.

Ηλικιακή κατηγορία U11 (γεννηθέντες από1/1/2006 έως 31/12/2007)

Η ομάδα PANIONIOS RENTI A επικράτησε στον Μικρό Τελικό με αντίπαλο την ομάδα ATHENS COLLEGE με σκορ 2-0 και κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο ενώ στον Μεγάλο Τελικό, η ομάδα THIVA CLUB A επικράτησε απέναντι στην ομάδα DAVOURLIS K92 A με τελικό σκορ 4-2 και αντίστοιχα κατέκτησαν το Χρυσό και Αργυρό Μετάλλιο της κατηγορίας τους .

Ηλικιακή κατηγορία U13 (γεννηθέντες από1/1/2004 έως 31/12/2005)

Στον μικρό τελικό της κατηγορίας, η ομάδα FC KORINTHOS '06 κέρδισε την ομάδα LOUTRAKI FC με σκορ 1-0 και κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο ενώ στον Μεγάλο Τελικό, ο οποίος έληξε ισόπαλος και κρίθηκε στα πέναλτι η A.S.C. N.PERAMOS κέρδισε την THIVA CLUB A με σκορ 3-2  και αντίστοιχα κατέκτησαν το Χρυσό και Αργυρό Μετάλλιο της κατηγορίας τους.

Ηλικιακή κατηγορία U16 (γεννηθέντες από1/1/2001 έως 31/12/2003)

Ο μικρός τελικός μεταξύ των ομάδων IRAKLIS NEROKOUROU και THIVA CLUB έληξε ισόπαλος και η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην διαδικασία των πέναλτι όπου έληξε 3-2 υπέρ του IRAKLI NEROKOUROU με κατάκτηση του Χάλκινου Μεταλλίου ενώ στον Μεγάλο Τελικό η ομάδα LOUTRAKI FC κέρδισε την ομάδα STAVRAKI AFC με σκορ 5-0 κατακτώντας αντίστοιχα Χρυσό και Αργυρό Μετάλλιο στην κατηγορία τους.

Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες που έλαβαν μέρος!